<<   Pasivasyon  >>
   

Sarı pasivasyon son derece ekonomik bir pasivasyondur. + 6 değerli krom veya oksitleyici faktör içermeyen sıvı bir konsantredir. Freepass 3550, tüm korozyondan koruma standartlarını aşar.(nötral tuz sprey). Freepass 3550, temiz sarımsı/pembe/yeşilimsi renkli kaplamalar üretmek için formüle edilmiştir.

Passivasyon tabakası istenirse organik boyalarla kolaylıkla boyanabilir. Bu ürün uzun hizmet ömrüne sahip ve ayrıca analitik olarak belirlenebilir ve ayarlanabilir. Çinko kaplama üzerine uygulanan +3 değerlikli sarı pasivasyondur. Proses parametreleri uygulandıktan sonra estetik bir janjanlı kromat tabakası meydana getirir. Korozyon direnci mavi pasivasyona göre yüksektir. 8-12 mikron çinko kaplama üzerine yapılan pasivasyonun korozyon test sonuçları Beyaz Pas: 144-196 , Kırmızı Pas: 288-360 saattir.

                   
   

Sarı pasivasyon; 3 F – E çevre şartlarına uygun, piyasadaki diğer ürünlere göre daha kaliteli, muntazam etki gösteren, ekonomik ve modern bir pasivasyon yöntemidir.

Korozyona karşı direncinin fazla olması ile, kalıcı ve dayanıklı mavi renk vermesiyle daha fazla özelliği olan bir yöntemdir.

Çinko kaplama sonrasında yüzeyde kalan gözle görülmeyen pürüzleri gidermek, kaplamanın malzemeye kazandırdığı korozyon direncini yükseltmek ve kaplamaya daha güzel bir görünüm kazandırmak için uygulanan pasivasyon türüdür.

                   
   

Siyah Pasivasyon; Çinko kaplama  üzerinde siyah renkli bir kromat tabakası meydana getirir. Dekoratif bir görünüme sahiptir. 

Prosesimizin temel özellikleri; Sıvı ve tek komponent, Uzun ömürlü, ilaveli, Uniform dagılım, parlaklık, Siyanürlü, alkali, asitli çinko kaplama için kolaylıkla uygulanır.

İhtiyaçlara bağlı olarak %10 ile %15 arasında kuruluş yapılabilir. Çinko kaplanmış yüzey üzerine uygulanabilen siyah pasivasyon, yüzeyde siyah renkli bir kromat tabaka meydana getirir. Dekoratif görünüme sahiptir. Minimum 8-12 mikron kalınlığında çinko kaplanmış yüzeylere uygulanabilir.